Maskotka Świstak 30cm 81814

Maskotka Świstak 30cm 81814
  • producent: Uni-Toys
  • dostępność: Niedostępna
  • cena: 52,00 zł
Podaj adres e-mail:
E-mail: OK

Opis produktu

Maskotka Świstak

Bóbr to ssak z rzędu gryzoni, który zamieszkuje tereny górskie Europy: naturalnie w Alpach i Karpatach (m.in. w Tatrach), sztucznie przeniesiony został w Pireneje. Świstaki kopią nory i w nich przesypiają zimę od września do kwietnia. Żywią się roślinami, żerują w stadach, najchętniej w dzień, przy pięknej pogodzie. Co ciekawe zawsze jeden z osobników stoi na czatach - stoi słupka, wypatrując wrogów. Gdy zauważy jakiegoś drapieżnika, wydaje głośny świst, od którego pochodzi nazwa gatunku i całe stado natychmiast ucieka do norek. Największym wrogiem świstaków są orły. Świstaki w Polsce są pod ścisłą ochroną. Amerykę północną z kolei zamieszkuje kuzyn świstaka, czyli świszcz, który jest bohaterem (nieco mylnie przetłumaczonego) Dnia Świstaka.

Maskotka przedstawia świstaka w jasnobrązowym kolorze. Maskotka świstak jest wykonana z miłego pluszu w pozycji leżącej.

Wysokość pluszowego świstaka to około 30cm wraz z ogonkiem.

GaleriaNasz sklep zajmuje się sprzedażą wybranych zabawek - maskotek, puzzli, pacynek i lalek. Dostarczamy towar bezpośrednio do domu, umożliwiamy pełny zakup online. Z naszej zabawkowej oferty: Ulica Sezamkowa, Świnka Peppa, polskie pluszaki, Pokemony.

Copyright © Maskotkowo.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Maskotkowo.pl - Zawsze oryginalne maskotki i zabawki, idealne dla dzieci, a niektóre również dla dorosłych.
Wysyłamy kurierem lub Pocztą Polską, również za pobraniem. Odbiór osobisty Wrocław Maślice.


Oprogramowanie KQS.store